”Länsimaat ovat liittoutuneet uusnatsien kanssa”

Venäjän ulkoministeriö käyttää kovaa kieltä länsimaista, ja sanoo niiden liittoutuneen ukrainalaisten uusnatsien kanssa, kertoo venäläinen uutissivusto RT.com.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Venäjän ulkoministeriö piti maanantaina täysin hyväksymättöminä Yhdysvaltain ulkoministeri John Kerryn sunnuntaisia puheita Venäjän mahdollisesta taloudellisesta ja poliittisesta eristämisestä.

Ministeriön mukaan lausunto ei lainkaan ota huomioon radikaalien väkivalloin toteuttamaa vallanvaihtoa Kiovassa.

Ministeriön lausunnon mukaan ”Washington ja sen liittolaiset jättävät huomiotta militanttien, venäläisvastaisten ja juutalaisvastaisten voimien ylilyönnit Kiovan Maidanin aukiolla, jotka johtivat presidentti Viktor Janukovitshin syrjäyttämiseen”.

– Länsi on käytännössä liittoutunut ortodoksisia kirkkoja ja synagogia tuhoavien uusnatsien kanssa ja samalla julistanut sodan venäjänkielelle, lausunnossa sanotaan.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)