Moskovan Kreml. PIXABAY

USA:n avainsenaattori: Iso virhe Vladimir Putinilta

Lindsey Grahamin mukaan asetoimitukset ja uudet pakotteet mullistavat pelin.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Yhdysvaltalaisen senaattorin Lindsey Grahamin mukaan Venäjän diktaattori Vladimir Putin teki ison virhelaskelman kieltäytyessään toimista Ukrainan hyökkäyssodan lopettamiseksi. Graham kirjoittaa aiheesta viestipalvelu X:ssä.

Graham viittaa presidentti Donald Trumpin lausuntoon. Trump sanoi olevansa pettynyt siviileihin kohdistuviin jatkuviin hyökkäyksiin. Trump on kertonut myös antavansa merkittävän lausunnon Venäjästä ensi maanantaina.

Presidentti Trumpin mukaan Yhdysvallat tulee lisäämään myös asetoimituksia Natolle. Naton kautta aseiden on määrä päätyä Ukrainan käyttöön.

– Jos mediaraportit pitävät paikkansa, puolustusaseiden lähettäminen Ukrainaan ja presidentti Trumpin käytettävissä olevat kongressin pakotteet Putinia ja hänen liittolaisiaan vastaan ​​​​mullistavat pelin, Graham sanoo viestipalvelu X:ssä.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)