Perussuomalaisten kansanedustaja Riikka Purra. LEHTIKUVA / EMMI KORHONEN

Riikka Purra: Olen pettynyt Jussi Halla-ahon päätöksen takia

Seuraajaehdokas kiittää yhteydenotoista koskien ehdokkuuksia.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Perussuomalaisten 1. varapuheenjohtajasta, kansanedustaja Riikka Purrasta povataan puolueen seuraavaa puheenjohtajaa.

Purra kiittää yhteydenotoista koskien ehdokkuuksia.

– En osaa vielä vastata. Kerron, kun osaan, Riikka Purra kirjoittaa Twitterissä.

Hän kertoo olevansa pettynyt puheenjohtaja Jussi Halla-ahon päätökseen olla asettumatta puheenjohtajaehdokkaaksi Seinäjoen puoluekokouksessa elokuussa.

– Olen pettynyt Jussin päätöksen takia, mutta ymmärrän ja tietenkin kunnioitan sitä. Arvostan suuresti hänen tekemäänsä työtä ja olen kiitollinen, että olen saanut työskennellä hänen kanssaan, Purra kertoo.

Halla-aho sanoi eilen maanantaina kertoneensa muulle puoluejohdolle jo tammikuussa, että hän aikoo luopua puheenjohtajuudesta.

LUE MYÖS:

Tutkija povaa Riikka Purrasta PS:n uutta puheenjohtajaa

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)