Amerikkalaislehden hehkuttama salakapakka sijaitsee Torikortteleissa. HELSINGIN KAUPUNKI / AINO LOHTANDER

New York Times hehkuttaa suomalaista salakapakkaa

Cocktail-baari Helsingistä pääsi lehden top 10 -listalle.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Helsinkiläinen Trillby & Chadwick -cocktailbaari on päässyt The New York Timesin listaukseen maailman parhaista salakapakoista. Muut top 10 -listan baarit sijaitsevat esimerkiksi Berliinissä, Lontoossa, Tokiossa ja Buenos Airesissa.

NYT kertoo, että vintage-etsivätoimiston henkeen sisustettu Trillby & Chadwick on perustettu entisen poliisiaseman tiloihin Katariinankadulle, eikä sitä ole kovinkaan vaikeaa löytää.

Sen sijaan eteisestä soittokellon paikantaminen vaatii pientä salapoliisityötä. Lehti kehuu myös menun nokkelia etsiväteemaisia mikrotarinoita.

Trillby & Chadwick on nimetty Lontooseen vuonna 1898 perustetun pienen yksityisen etsivätoimiston etsivien mukaan, kerrotaan baarin sivuilla.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)