Takaisinveto koskettaa kolmea tuotetta. TUKES

Nämä tuotteet voivat vahingoittaa silmiäsi pysyvästi, lopeta käyttö heti

Tuotteista löytyi vakava turvallisuuspuute.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Turvallisuus- ja kemikaalivirasto (Tukes) varoittaa vaarallisista laser-osoittimista. Pahimmillaan tuotteet voivat aiheuttaa silmälle pysyvän näkövaurion.

Tuotteet on poistettava käytöstä välittömästi.

– Yritys pyytää kuluttajia ja muita loppukäyttäjiä palauttamaan tuotteen. Yritys antaa lisätietoja toimintaohjeista, tuotteen aiheuttamasta vaarasta sekä jälleenmyyntipaikoista. Mahdollisessa ongelmatilanteessa kuluttajansuojan osalta ohjeita ja sovitteluapua antaa kuluttajaneuvonta, Tukes kertoo verkkosivuillaan.

Takaisinveto koskee kolmea eri laser-osoitinta. Takaisinveto koskee sinistä, punaista ja vihreää sädettä.

Tuotteiden valmistaja on Electrocabin. Yritys on poistanut tuotteet myynnistä viranomaisen yhteydenoton jälkeen. Tiedotteen mukaan yritys on ryhtynyt toimenpiteisiin tuotteiden keräämiseksi jälleenmyyjiltä ja kuluttajilta takaisin.

Yksi takaisinvedettävistä tuotteista. TUKES
TUKES
TUKES

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)