Poliisiauto kuvituskuvassa. LEHTIKUVA / EMMI KORHONEN

Autoja vahingoitettu pääsiäisenä, poliisi pyytää vihjeitä

Poliisi on ottanut kiinni kaksi epäiltyä.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Sisä-Suomen poliisi tutkii Tampereella Lielahden alueella useisiin ajoneuvoihin kohdistuneita varkauksia ja varkauden yrityksiä.

Poliisi on ottanut kiinni kaksi epäiltyä, poliisin tiedotteessa kerrotaan.

Poliisin tämänhetkisten hetken tietojen mukaan 18:aa eri ajoneuvoa on vahingoitettu ja ainakin yhdestä ajoneuvosta on varastettu omaisuutta. Teot tapahtuivat perjantain ja lauantain välisenä yönä.

Tiedotteen mukaan ajoneuvoista on rikottu muun muassa peilejä ja ikkunoita.

Kiinni otetuista epäillyistä toinen on 15-vuotias ja toinen 19-vuotias. Molemmat epäillyt ovat tiedotteen mukaan tamperelaisia.

Tekijät otettiin kiinni lauantain vastaisena yönä tapahtumapaikan läheisyydestä, kun sivullinen ilmoitti asiasta hätäkeskukseen.

Poliisi kertoo ottavansa lähiaikoina yhteyttä ajoneuvojen omistajiin, jotka ovat tehneet rikosilmoituksen asiasta poliisille.

Poliisi kehottaa kaikkia vahingonteon kohteeksi joutuneiden ajoneuvojen omistajia tekemään rikosilmoituksen. Tapaukseen liittyvät havainnot ja vihjeet pyydetään toimittamaan sähköpostitse osoitteeseen [email protected].

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
Työllisyys

Rakennusalalla uskotaan nousuun

YTK-kassan jäsenkyselyssä vastaajat arvioivat työtilanteensa kehitystä seuraavan puolen vuoden aikana.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)