(Kuvakaappaus) www.facebook.com/GeneralStaff.ua

Ukrainan asevoimat kouluttaa ruotsalaisia FPV-droonien lennättämiseen

Koulutuksessa keskitytään uhkien torjuntaan ja droonien käyttöön taisteluoperaatioissa.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Ukrainan sotilashenkilöstö kouluttaa Australian ja Ruotsin puolustusvoimien sotilaita FPV-droonien lennättämiseen, kertoo Ukrainan asevoimien pääesikunta Facebookissa.

Koulutus tapahtuu Britanniassa sijaitsevalla harjoitusalueella osana Britannian johtamaa monikansallista Interflex-operaatiota.

Tarkoituksena on näyttää, kuinka uudet teknologiat muuttavat sodankäyntiä.

Ukrainalaiset sotilaat jakavat kokemuksiaan droonien aiheuttamien uhkien torjunnasta taistelukentällä ja droonien käytöstä taisteluoperaatioissa.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)