Suklaakonvehtien myynti kiihtyy joulun alla. / LEHTIKUVA

IS-kysely: Nämä ovat joulun parhaat suklaakonvehdit

Kärkisijalla pysyi Pandan Juhlapöydän konvehtirasia.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Ilta-Sanomien lukijakyselyn perusteella parhaana joulukonvehtina pidetään jo neljättä vuotta peräkkäin Pandan Juhlapöydän konvehteja. Tuote keräsi äänistä 16,8 prosenttia.

Toisella sijalla oli kolmatta vuotta peräkkäin Fazerin Wiener nougat, jota on valmistettu vuodesta 1910 lähtien. Sen ääniosuus oli 12,5 prosenttia.

Kolmanneksi nousi Fazer Klassikot -suklaakonvehtirasia 12,4 prosentilla äänistä. Seuraavaksi suosituimmat olivat Fazer Collection -konvehtirasia ja Fazer Julia.

Äänestykseen otettiin mukaan 25 vaihtoehtoa S- ja K-ryhmän sekä Lidlin myydyimmistä konvehdeista sekä muista perinteisistä rasioista.

Joulukuun 17.–19. päivänä toteutettuun IS:n lukijaäänestykseen kertyi yhteensä 22 415 ääntä.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)