Erika Vikman. LEHTIKUVA / HEIKKI SAUKKOMAA

Saksalaislehti nimittää Erika Vikmania lateksisuomalaiseksi

Suomalainen sytytti Bildin mukaan euroviisut.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Saksalaislehti Bild suitsuttaa Suomen euroviisuedustaja Erika Vikmania, joka varmisti torstain semifinaalissa paikkansa lauantain finaalissa.

Lehden otsikon mukaan ”lateksisuomalainen liverteli itsensä finaaliin”.

– Suomalainen Erika Vikman (32) sytytti yleisön loppuunmyydyssä St. Jakobshallessa paljonsanovalla kappaleellaan ”Ich komme”, Bild kirjoittaa.

– Syvään uurretussa lateksiasussaan ja korkeissa saappaissaan blondi sai monet haukkomaan henkeään. Esityksen aikana hän teki yksiselittäisiä liikkeitä mikrofonitelineellään, ja lopuksi hän kohosi korkeuksiin istuessaan kultaisen XXL-mikrofonin päällä.

Kommentaattori Thorsten Schorn pohti ääneen, että ”saako joku hänet alas tuolta”.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)