Palvelualojen ammattiliitto PAMin puheenjohtaja Annika Rönni-Sällinen. LEHTIKUVA/MIKKO STIG

Matkailu- ja ravintola-alan neuvottelutuloksesta päätös keskiviikkona

Tuloksen sisältö on julkinen vasta hallintojen käsittelyn jälkeen.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Palvelualojen ammattiliitto PAM ja Matkailu- ja Ravintolapalvelut MaRa saavuttivat sunnuntai-iltana neuvottelutuloksen matkailu- ja ravintola-alan työehtosopimusneuvotteluissa.

Seuraavaksi neuvottelutulos siirtyy PAMin ja MaRan hallintojen käsiteltäviksi. PAM tiedottaa hallituksensa päätöksistä keskiviikkona 2. huhtikuuta.

Neuvottelutuloksen sisältö on julkinen vasta hallintojen käsittelyn jälkeen. PAM ei kommentoi neuvottelutulosta ennen kuin se on käsitelty liiton hallinnossa.

Matkailu-, ravintola- ja vapaa-ajan palveluiden työehtosopimusten piirissä on noin 80 000 työntekijää ja esihenkilöä. Alan suurimmat yritykset työllistävät työntekijöitä hotelleissa, ravintoloissa, sekä henkilöstöravintoloissa.

Matkailu-, ravintola- ja vapaa-ajan palveluiden nykyiset työehtosopimukset päättyvät tänään 31.3.

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)