Donald Trump: Teen USA:lle palveluksen, kun filmitähdet muuttavat takiani Kanadaan

Hollywood-tähtien lähtöuhkaukset motivoivat Donald Trumpia.

USA:n republikaanien todennäköistä presidenttiehdokasta Donald Trumpia haastateltiin puhelimitse Fox & Friends -tv-ohjelmaan.

Trumpilta kysyttiin (videolla noin kohdassa 7:00) näyttelijä-käsikirjoittaja Lena Dunhamin twiitistä, jossa tämä sanoi poistuvansa Vancouveriin, jos Trumpista tulee presidentti.

– No, hän on b-näyttelijä. Tiedättehän, hänellä ei ole, tiedättehän, charmia (mojo), Donald Trump sanoi.

– Kuulin että Whoopi Goldberg sanoi myös (lupaavansa lähteä). Se olisi suuri, suuri asia maalle.

Näyttelijä Rosie O’Donnellin kanssa Donald Trumpilla on ollut rajuja sananvaihtoja jo vuosien ajan. Kun O’Donnellin nimi otettiin esille, Trump innostui:

– Nyt minun on pakko tulla valituksi. Tekisin suuren palveluksen maalle. Täytyy. Nyt se on paljon tärkeämpää. Itse asiassa lopetan heti tämän puhelun ja aloitan kampanjoinnin.

Mainos