Poliisi kaipaa havaintoja kaksikosta ja heidän käyttämästä ajoneuvosta. LEHTIKUVA / HEIKKI SAUKKOMAA

Iäkkäiden koteihin tunkeuduttu – poliisi varoittaa huijareista

Viranomainen pyytää vihjeitä tapauksista.
MAINOS (artikkeli jatkuu alla)

Poliisi pyytää vihjeitä Tervossa Pohjois-Savossa keskiviikkona 9. heinäkuuta 2025 liikkuneista miehestä ja naisesta, jotka ovat vieneet ikääntyneiltä omaisuutta heidän asunnoistaan. Poliisin tiedotteen mukaan henkilöt ovat noin 20–30 -vuotiaita.

Tiedotteen mukaan henkilöt ovat päässeet ikäihmisten koteihin erehdyttämällä. Poliisin mukaan kaksikko on väittänyt uhreille olevansa avun tarpeessa.

Poliisi pyytää myös vihjeitä kaksikon käytössä olleesta ajoneuvosta.

Vihjetietoja havainnoista pyydetään puhelimitse 029 5415 232 tai sähköpostitse [email protected].

MAINOS (sisältö jatkuu alla)
Uusimmat
MAINOS (sisältö jatkuu alla)
MAINOS

Opi sukeltamaan, ajattele kuin valkohai!

Suositut sukelluskurssit kokeneiden ammattilaisten johdolla. Verkkokaupassamme voit räätälöidä itsellesi sopivan paketin.
Tarjous

MUISTA LOGO!

Oy Sarin sukellus Ab
Roihupellon maauimala, Niinistö

Hyvä Verkkouutisten lukija,

Kehitämme palveluamme ja testaamme uusia sisältöformaatteja erityisesti mobiililaitteille. Haluaisitko osallistua testiin tässä ja nyt? Se vie vain muutaman minuutin.

(Uusi sisältö aukeaa painiketta klikkaamalla)